GARANCE DODÁNÍ DO VÁNOC PRO OBJEDNÁVKY DO 16.12. Využijte doručení přes Zásilkovnu pro nejrychlejší možné doručení

10 nejpádnějších důvodů proč nosit bambusové ponožky

Pokud ještě váháte nad koupí bambusových ponožek, možná Vám pomůže s rozhodováním tento článek. Dozvíte se v něm, že ekologicky přátelské ponožky jsou nejenom pohodlné, ale také vypadají moderně a stylově! Bambusové vlákno je na kůži příjemné, jde o materiál, který dýchá, odpuzuje pachy a má antibakteriální vlastnosti. Pokud začnete nosit bambusové ponožky, jistě uděláte správný krok k tomu, aby Vaše chodidla působila svěžím a zdravým dojmem.

Výhody bambusových ponožek

1. Bambusové ponožky udrží vaše chodidla zdravá

Bambusová vlákna jsou přirozeně hypoalergenní a mají unikátní protiplísňové a antibakteriální látky známé jako Bamboo Kun. V případě, že si koupíte bambusové ponožky, snížíte pravděpodobnost kožních a infekčních onemocnění, pomohou Vám v boji proti zápachu nohou a budou udržovat Vaše nohy dokonale zdravé. Navíc jsou bambusové ponožky antialergenní, nevyvolávají žádné alergické reakce, čímž jsou dokonalou volbou pro lidi, kteří trpí dermatitidou, kožními alergiemi nebo kožní citlivostí.

2. Bambusové ponožky jsou pohodlné

Bambusové ponožky jsou z kulatých vláken, a proto při dotyku s Vaší kůží působí velmi příjemně. Díky unikátní vlastnosti bambusového vlákna se budete cítit, jako byste nosili hedvábí. Tyto unikátní ponožky jsou perfektním způsobem hýčkání Vašich těžce namáhaných chodidel a dávají jim pocit přepychového pohodlí. Navíc od doby, kdy budete nosit bambusové ponožky, nebudete mít nohy nateklé a objemné, čímž snížíte riziko tření, a tím pádem zabráníte tvorbě puchýřů a jiných komplikací.

3. Bambusové ponožky udrží chodidla suchá

Vzhledem k tomu, že bambusová vlákna mají uvnitř tisíce dutinek, nošením bambusových ponožek umožníte přirozenou ventilaci i odvádění vlhkosti pryč. Tato vlastnost udrží Vaše chodidla suchá a chladná a pomůže Vám v boji proti plísním nohou. Je dokázáno, že bambusové ponožky absorbují vlhkost 4x rychleji než bavlněné ponožky, tím dávají Vašim nohám více pohodlí.

4. Ponožky pro diabetiky

Jedna z největších výhod bambusových novinek je to, že jsou bezpečnou alternativou pro lidi s cukrovkou. Bambusová vlákna mají termoregulační vlastnost, v létě pomáhají udržet chodidlo chladné, v zimě zase chodidlo udržuje v teplé. To je ten důvod, proč jsou velmi prospěšné pro diabetiky, kteří mají kvůli oběhovým potížím problém vyrovnat se s extremními teplotami. Navíc mají bambusová vlákna přírodní UV ochranu, a proto diabetikům odpadnou problémy se spáleninami kůže.

5. Bambusové ponožky jsou odolné

Houževnatost bambusových vláken vydrží dennodenní nošení i praní v pračce. Proto jsou odolnější než ostatní materiály a tím pádem vydrží i déle než ostatní.

6. Bambusové ponožky jsou ekologické

Bambusová vlákna jsou zcela ekologická; nákupem bambusových ponožek v žádném případě neznečistíte životní prostředí. Bambus je přírodní látka! Nejenom že roste zcela přirozeně a tím pádem bojuje proti globálnímu oteplování, ale také pomáhá v prevenci eroze půdy a zachování přirozené hladiny vlhkosti v půdě.

7. Bambusové ponožky lze snadno udržovat

Vzhledem k tomu, že lze bambusové ponožky efektivně prát a sušit při nízkých teplotách, je snadné je udržet hygienicky čisté.

8. Bambusové ponožky jsou stylové!

Bambusové ponožky se dodávají v různých délkách a barvách. Kromě toho se vyrábí i v různých vzorech, proto se dají nosit jak ve formálních, tak i neformálních příležitostech.

9. Cena a dostupnost ponožek

Ačkoliv to vypadá, že jsou bambusové ponožky dražší než klasické bavlněné, je tomu naopak – jsou levnější! Neoddiskutovatelnou výhodou těchto ponožek je to, že s nimi zažijete hodně muziky za málo peněz.

10. Naše bambusové ponožky jsou certifikované a navrhované v ČR

Nyní už víte všech 9 obecných výhod bambusových ponožek, nenechte se ovšem zlákat neprověřenou značkou! Naše bambusové ponožky jsou vyrobeny z certifikovaných materiálů! Navíc jsou navrhovaný a designovaný v České republice! Takže to je další plus v nekonečném zástupu výhod tohoto skvělého produktu, který je nejen nezbytný v dennodenní péči o nohy, ale i dalším krokem k zdravější a přirozenější existenci.

 

Už jste si jisti, že si chcete koupit bambusové ponožky? 

 

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.