GARANCE DODÁNÍ DO VÁNOC PRO OBJEDNÁVKY DO 16.12. Využijte doručení přes Zásilkovnu pro nejrychlejší možné doručení

25 základních rad, které musíte znát, abyste nebyli za hlupáka

Určitě jste si někdy pokládali otázky typu “co jsou nejčastější módní chyby, které muži dennodenně dělají?” nebo “co jsou nejzákladnější znalosti mužů, které jim často chybí?”. Na druhou stranu jste už určitě nedočetli několik takto začínajících článků. Nedělejte tu samou chybu jako jste ji už několikrát a tento článek dočtěte, jistě toho nebudete litovat!

Nepoddávejte se pocitu, že právě vy jste ti odlišní a vkusní, co článek nepotřebují! Ti, co článek dočtou, uvidí na 90% ostatních lidí, jak neuvěřitelně porušují základní principy uvedené níže. Takže, ve prospěch vašeho zanedbaného spolupracovníka, dozpívajícího bratrance nebo strýce, co nikdy neměl práci, jsem napsal tento článek. Předejte ho prosím i jim. Anonymně, pokud musíte.

Níže je 25 důležitých bodů, které by měl dodržovat muž starší 14 let v západním světě. Každý člověk, bez výjimek. Vážně. VÁŽNĚ!

1.       Saka s více jak třemi knoflíky v jedné řadě se k ničemu nehodí.

2.       U tříknoflíkových kabátů se horní knoflík zapíná dle libosti, je to volitelné. Některé klopy jsou udělány tak, že horní knoflík slouží k okrasným účelům. Prostě, pokud zapnutý vrchní knoflík vypadá divně, tak ho nezapínejte.

3.       Vždy musíte mít sladěné barvy obuvi a pásků. Hnědé boty, hnědý pásek. Černé boty, černý pásek.

4.       Zvolte si buď šle nebo pásek. Nikdy šle a pásek dohromady.

5.       Rukávy u saka by měly být dostatečně krátké tak, aby byly vidět manžety u košile. Z manžety by měl být vidět přibližně jeden centimetr.

6.       Vaše kalhoty by měly končit na botě tak, aby končily 3 cm nad zemí. Ovšem pokud se kalhoty zlomí v puku vepředu nebo vzadu nebo i na stranách, jsou už moc dlouhé.

7.       Noste rozepnutý knoflíček vašeho saka. Není určen k zapnutí.

8.      Totéž platí i pro vaši vestu.

9.       Než si kamkoliv vezmete své sako, odstraňte z něj cedulku (značku).

10.   Předtím, než si poprvé vezmete sako poprvé do společnosti, zkontrolujte, že tam nejsou bílé nitě, které někdy zůstávají v kapsách nebo jsou s nimi přitaženy rozparky. Všechny tyto nitě odstraňte.

11.    Kapsy na saku mají být otevřené, pro odstranění nití použijte nůžtičky.

12.    Váš kabát by měl opisovat horní polovinu Vašeho těla a ne plandat okolo těla. Neměl byste mít problém si šáhnout do náprsní kapsy i v případě, že je kabát uzavřen. Pokud ale vložíte pod kabát zaťatou pěst, je kabát už moc veliký.

13.     Když si koupíte oblek nebo kabát, měl by být upraven krejčím. Připravte se, že to bude stát od 500 Kč do 2000 Kč.

14.    Konec kravaty by měl sahat do úrovně pásku, ne přes ne nad.

15.    Vaše kravata by měla mít důlek.

16.    Kravatu noste pouze k saku, vestě (velmi výjimečně ke svetru), ale nikdy k tričku. To je móda uniforem pro devítileté.

17.    Jediní pánové, co mohou přes den chodit v černém saku jsou kněží, pohřebáci, tajní agenti, účastníci pohřbů a burani.

18.   Pouzdra na mobilní telefony jsou strašné.

19.    Nikdy nenoste boty s hranatou špičkou.

20.   Nikdy si nenoste viditelné ponožky a šortky.

21.    A už vůbec ne ponožky k sandálům.

22.   Pokud máte vaši košili zastrčenou do kalhot, měl byste nosit opasek.

23.   Žabky jsou skvělá věc k bazénu a na pláž, ale to je všechno.

24.   Dlouhé kravaty nejsou vhodné ke smokingu.

25.   Nenoste polyester dál než ven z tělocvičny nebo na tematické párty.

 

Pokud znáte někoho v okolí, kdo tato základní pravidla nedodržuje, neváhejte mu doporučit tento seznam. Po přečtení tohoto článku jistě změní své oblékací návyky.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.