GARANCE DODÁNÍ DO VÁNOC PRO OBJEDNÁVKY DO 16.12. Využijte doručení přes Zásilkovnu pro nejrychlejší možné doručení

5 rad jak se obléci, abyste přežili letní parna

Nejspíš už se Vám letos také stalo, že jste se probudili s vlhkým prostěradlem pod sebou, které značilo, že léto a tropické teploty jsou zpět! Když si vezmete, jaké je to v noci, jak to asi může vypadat v poledne, když máte nad hlavou rozpálený žlutý koláč!? Poradíme vám, jak vybrat oblečení, které vás v této sezóně pomůže přežít.

1. Oblékejte světle modrou

Nejhorší barva pro odhalení skvrny od potu je světle modrá, těsně následovaná limetkovou / bílou a broskvovou. Pokud plánujete jít do práce v košili, vezměte si pod ni ultralehké tričko s rozvolňovací technikou vlhkosti. Toto tričko z velké části zabrání aktuálním skvrnám v podpaží a dlouhodobě skvrnám od antiperspirantu.

2. Noste tkaniny určené pro léto

Existují důvody, proč se některé materiály jako len a seersucker (bavlnářská nebo lněná tkanina) v létě používají stále dokola. Jde o to, že tyto vlákny minimalizují plochu, která přichází do styku s pokožkou a působí na ni tak, že zůstává delší dobu svěží.

3. Užívejte saka bez podšívky

Jestli patříte k některým z těch nešťastníků, kteří si do práce sako nebo blazer prostě vzít musí, udělejte si radost a kupte si vyloženě letní variantu saka nebo blazeru. Tradiční pracovní saka mívají podšívky, která je široká stejně jako lehký svetr a bez toho se přece můžete obejít.

4. Noste prodišnou obuv

Pokud to firemní kodex povolí, zkuste si obstarat boty, které umožní snadněji rozptýlit horko. Divili byste se, kolik mají muži možností, jaké boty  si v létě obout (boat shoes, deck shoes, penny loafers, tassel loafers, gucci loafers, driving shoes). Pokud se rozhodnete odejít z domu bez ponožek, je to u některých z volnějších bot možné. Doporučuji ale na nohy nanést neparfemovaný pudr.

5. Zapomeňte na doplňky

Vaše nádherné Rolexky, které dokládají vaše postavení ve společnosti, nechte ve 40°C doma. Pod páskem se stejně budete potit a hned, jak budete moci, je stejně sundáte. Stejná poučka jako pro hodinky platí i pro kravaty a další doplňky.

 

 

Užitá fota jsou z portálu Pinteret.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.