GARANCE DODÁNÍ DO VÁNOC PRO OBJEDNÁVKY DO 16.12. Využijte doručení přes Zásilkovnu pro nejrychlejší možné doručení

Jak se starat o kravatu

5x tipů, jak rozvázat kravatu

  1. Nenechávejte uzel na kravatě, nebuďte líní a rozvazujte ho.
  2. Dávejte si pozor na to, jak ji rozvazujete!
  3. Kravatu rozvazujte v opačném směru, než jste ji zavazoval.
  4. Nerozvazujte kravatu tím, že vytáhnete užší konec kravaty.
  5. Kravatu vždy nechte vyvěšenou.

Pouhé vyvěšení kravaty stačí k tomu, aby nebyla kravata zmačkaná. Pokud i přes toto vyvěšení zůstane nějaký nechtěný záhyb, doporučujeme kravatu srolovat od malého konce a nechte ji ležet další den. Pokud chcete zkusit i jiný tip, můžete ji nechat vyvěšenou v koupelně, když se budete sprchovat. Poslední trik, co znám je napařit kravatu žehličkou na střední teplotu.

Chcete si vybrat luxusní kravatu? Prohlédněte si naše nejprodávanější kravaty:

 

 

Jak žehlit kravatu? Je to vůbec správně?

Hedvábné kravaty se nežehlí! Stačí výše uvedený postup. Pokud se vám „zadaří“ a budete mít na kravatě skvrnu, pokuste se ji jemně vyčistit mýdlovou vodou, pokud si nejste jisti, raději ji odneste do čistírny.

Vlněné kravaty se už žehlit dají, ale max. na střední teplotu, i když to většinou není třeba. Rovnají se stejně dobře jako hedvábné kravaty. Je možné je prát v ruce na max. 30°C, poté je neždímejte, ale raději je osušte ručníkem na rovné ploše. Po vyschnutí napařte žehličkou.

Pozor na bavlněné kravaty! Musíte u nich počítat, že se krčí a pokrčení je součástí looku. Obecně vzato, bavlněné kravaty jsou určeny spíše pro volnočasové nošení. Bavlněné kravaty se mohou napařit a střední teplotou i zažehlit. Mohou se prát v ruce na 30°C. Bavlněné kravaty neždímejte, na rovném podkladu je vysušte ručníkem. Po uschnutí je pořádně napařte a při střední teplotě jemně zažehlete.

 
 

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.