Jak uvazat kravatu

Rádi se oblékáte a nosíte oblek s kravatou? A jste si zcela jisti, jak se váže kravata? No ovšem, nejspíš jste. Víte, že máte možnost zkusit i jiné uzly než jsou ty klasické? Říkají vám něco názvy jako Four in Hand Knot, Pratt Knot, Windsor Knot nebo Half Windsor Knot? Ale nebudeme si rovnou nadávat :-)

Prvně si kravatové uzly rozdělíme do skupin. Dělí se na malé a velké. Malé a velké kravatové uzly se jim říká podle robustnosti. Rozdíl je ve složitosti, na jaké společenské akce se hodí a do jakých typů košil a kravat se hodí.

Malé kravatové uzly nejlépe padnou ke košilím s širokým límečkem. Dále je třeba zohlednit i složení materiálu, vzor na kravatě a délku krku. O tomto se lze přesvědčit po uvázání kravaty na krku, kdy zjistíme, že není něco v pořádku. Velké uzly se hodí pro košile s italským límečkem. Větší velikost uzlu se provádí druhým nebo i třetím obalením uzlu kravatou, proto se velké uzly musí dělat na dostatečně dlouhé kravatě.

Malé kravatové uzly jsou:

Velké kravatové uzly jsou:

Tak a teď je Vám to všechno jasné?

Provozovatel webu, společnost Galantier s.r.o., se sídlem Bendlova 104/28, 196 00 Praha 9, IČ 05423937 zapsaná u Městského soudu v Praze, oddíl C, vložka 263436, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě vašeho souhlasu také pro retargeting. Více informací o cookies.