Akce! DOPRAVA přes ZÁSILKOVNU ZDARMA od 999 Kč.

Návod vázání kravaty - Four in Hand uzel

Začneme tím lehčím kravatovým uzlem. Nebojte se, jde o nejlehčí z uzlů. I když jde o jednoduchý uzel, je stále moderní a stylový. Doporučuje se ho využívat u kravat se vzory. Uzel je delší a lehce asymetrický. Uzel vypadá skvěle i na mírně formálnější jednobarevné kravatě z hrubšího materiálu. Díky tvaru uzlu lze doporučit uzel ke košilím s širokým límečkem. Nehodí se k tenkým materiálům – vypadal by nevýrazně.

Four In Hand nevyžaduje hodně materiálu kravaty. Proto je vhodný pro vysoké muže, kteří mají problém s vázáním délky kravaty po opaskovou sponu, jak to uvádí pravidla etikety.

Jak uvázat na kravatě Four in Hand

  • Začněte se širokým koncem kravaty na pravé straně tak, aby byla část kravaty na pravé straně delší
  • Seshora překřižte široký konec kravaty přes úzký a vraťte široký část kravaty na pravou stranu
  • Pokračujte širokým koncem okolo úzkého tak, aby široký zůstal nad úzkým
  • Široký konec protáhněte pod (za) vznikajícím uzlem
  • Vznikne smyčka, kterou protáhněte široký konec kravaty
  • Urovnejte a utáhněte uzel

Zdroj: tieatie.com

Zajímavost uzlu Four in Hand

Uzel pochází z Anglie, Londýna. Od 18. století ho používali panští kočí. Šátek si motali kolem krku, aby se chránili před větrem a deštěm. V Anglii se pro přepravu užívaly vozy se čtyřmi koňmi, z toho plynula nutnost kočího držet za jízdy jednou rukou koňské spřežení a druhou rukou si musel uvázat uzel na šátku. Proto vznikl název Four In Hand - Čtyři v ruce.

Video návod na vázání kravaty - Four in Hand uzel

 

Zdroj: Dassenonline.nl

Další uzly na kravaty, které by Vás mohly zajímat

 

Provozovatel webu, společnost Galantier s.r.o., se sídlem Bendlova 104/28, 196 00 Praha 9, IČ 05423937 zapsaná u Městského soudu v Praze, oddíl C, vložka 263436, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě vašeho souhlasu také pro retargeting. Více informací o cookies.