GARANCE DODÁNÍ DO VÁNOC PRO OBJEDNÁVKY DO 16.12. Využijte doručení přes Zásilkovnu pro nejrychlejší možné doručení

6 tipů, jak urychlit růst vousů

Chcete si nechat narůst plnovous, nebo toužíte po hustém strništi, ale vousy vám rostou pomalu a nerovnoměrně? Naštěstí existuje pár fíglů, které vám růst vousů pomohou urychlit.

Použijte doping pro vaše vousy

Přípravek Beard doping pomohl už nejednomu "naháči" stát se vousáčem. Určitě stojí za vyzkoušení. 


Užívejte olej na vousy

Využijte oleje na vousy, které stimulují růst vousů, vousy změkčují a tím předchází i jejich poničení. Jedním z těchtou olejů je Proraso Hot.

vousy10-banner_1

Zkuste se poradit v lékárně

Pokud to někomu vousy nerostou téměř vůbec, je dobré se poradit s lékárníkem. Je několik přípravků podporující růst vlasů, které fungují i na vousy.

Nepřestávejte se holit

vousy nezačnou růst na všech částech obličeje stejně. Proto vytrvejte a dál své vousy holte, dokud nezačnou růst rovnoměrně.

Zvyšte příjem vitaminů a minerálů

S růstem vousů vám mohou pomoci určité vitaminy a minerály. Pokud jich budete mít v těle nedostatek, vousy mohou začít stávkovat a růst mnohem pomaleji. Nejblahodárnější jsou pro vousy zinek, křemík, kyselina panthothenová, vitamin D a biotin. Pokud víte, že máte těchto látek ve svém jídelníčku příliš málo, nebojte se přizvat na pomoc doplňky stravy. 

Hýbejte se

Možná vás to překvapí, ale s rychlejším růstem vousů může pomoci také pravidelný pohyb. Pokud se věnujete aerobnímu cvičení a také posilujete svalstvo, zvyšujete hladinu testosteronu a vousy vám pak začnou růst o dost rychleji.

Pečujte o svou pleť

Dbejte na to, abyste měli zdravou a hydratovanou pleť. Díky vyživené pleti vám budou růst vousy rovnoměrně a dostatečně rychle. Pokud máte pleť vysušenou nebo trpíte na akné, nechte si poradit od odborníka, který vám poradí, jak se o pleť nejlépe starat a jaké přípravky používat. Obecně platí, že nejvhodnější jsou hydratační krémy s přírodními složkami, které pokožku nedráždí. Nikdy nezapomínejte na vodu po holení, ta pleť krásně zklidní a uzavře póry.

Buďte trpěliví

Počítejte s tím, že než se pozitivní změny na růstu vousů projeví, může to trvat i několik týdnů. Každému rostou vousu jinak rychle a každý reaguje na tyto změny s jiným časovým odstupem. Proto neztrácejte trpělivost a věřte, že výsledky se časem dostaví.

 

Chci pečovat o své vousy >

galantier_cz-51

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.