6 tipů, jak urychlit růst vousů

Chcete si nechat narůst plnovous, nebo toužíte po hustém strništi, ale vousy vám rostou pomalu a nerovnoměrně? Naštěstí existuje pár fíglů, které vám růst vousů pomohou urychlit.

Užívejte olej na vousy

Využijte oleje na vousy, které stimulují růst vousů, vousy změkčují a tím předchází i jejich poničení. Jedním z těchtou olejů je Proraso Hot.

Zkuste se poradit v lékárně

Pokud to někomu vousy nerostou téměř vůbec, je dobré se poradit s lékárníkem. Je několik přípravků podporující růst vlasů, které fungují i na vousy.

Nepřestávejte se holit

vousy nezačnou růst na všech částech obličeje stejně. Proto vytrvejte a dál své vousy holte, dokud nezačnou růst rovnoměrně.

Zvyšte příjem vitaminů a minerálů

S růstem vousů vám mohou pomoci určité vitaminy a minerály. Pokud jich budete mít v těle nedostatek, vousy mohou začít stávkovat a růst mnohem pomaleji. Nejblahodárnější jsou pro vousy zinek, křemík, kyselina panthothenová, vitamin D a biotin. Pokud víte, že máte těchto látek ve svém jídelníčku příliš málo, nebojte se přizvat na pomoc doplňky stravy. 

Hýbejte se

Možná vás to překvapí, ale s rychlejším růstem vousů může pomoci také pravidelný pohyb. Pokud se věnujete aerobnímu cvičení a také posilujete svalstvo, zvyšujete hladinu testosteronu a vousy vám pak začnou růst o dost rychleji.

Pečujte o svou pleť

Dbejte na to, abyste měli zdravou a hydratovanou pleť. Díky vyživené pleti vám budou růst vousy rovnoměrně a dostatečně rychle. Pokud máte pleť vysušenou nebo trpíte na akné, nechte si poradit od odborníka, který vám poradí, jak se o pleť nejlépe starat a jaké přípravky používat. Obecně platí, že nejvhodnější jsou hydratační krémy s přírodními složkami, které pokožku nedráždí. Nikdy nezapomínejte na vodu po holení, ta pleť krásně zklidní a uzavře póry.

Buďte trpěliví

Počítejte s tím, že než se pozitivní změny na růstu vousů projeví, může to trvat i několik týdnů. Každému rostou vousu jinak rychle a každý reaguje na tyto změny s jiným časovým odstupem. Proto neztrácejte trpělivost a věřte, že výsledky se časem dostaví.

 

Chci pečovat o své vousy >