GARANCE DODÁNÍ DO VÁNOC PRO OBJEDNÁVKY DO 16.12. Využijte doručení přes Zásilkovnu pro nejrychlejší možné doručení

Jak pečovat o knír?

Pěstěný knír může být elegantní, stylový a vašemu vzhledu tak dodat potřebný šmrnc. Je však třeba mít na paměti, že je nutné se o knír také důkladně starat. Na co všechno bychom měli myslet? 

Zastřihávejte

I knírek je třeba pravidelně zastřihávat. Nikdy jej nenechejte narůst tak, aby vám vousy spadly až za hranici rtů. Taková délka není hezká ani komfortní, protože vás vousy mohou začít nepříjemně svědit a škrábat. Zastřihávání jde nejlépe za pomoci speciálních nůžek na knír, se kterými se velmi dobře pracuje. 

Umývejte

Pokud se knírkem pyšníte už nějakou chvíli, jistě víte, že se v něm velmi často a rády zachytávají zbytky potravin. Proto si po jídle vždy překontrolujte, zda vám na knírku nezůstaly drobky. Knírek je dobré také pravidelně umývat a udržovat ho tak v reprezentativním stavu.

Používejte hřebínek

pročesáváním vám pomůže speciální hřeben na knír. Díky němu knírek nejen učešete, ale dodáte mu i potřebný tvar. Váš knír budete navíc vypadat mnohem lépe a upraveně. Pokud chcete svůj knír jednodušeji vytvarovat, sáhněte po vosku na knír.

Vyživujte

Vousy je dobré vyživovat, zjemňovat a hydratovat. K tomu vám mohou pomoci kondicionéry, balzámy a šampony na knír. Výborné účinky mají i oleje na knír, které dodají krásný lesk. Vždy si vybírejte jen produkty určené přímo na knír. Ty totiž oproti vlasovým produktům nedráždí citlivou pokožku v okolí úst a nosu.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.