GARANCE DODÁNÍ DO VÁNOC PRO OBJEDNÁVKY DO 16.12. Využijte doručení přes Zásilkovnu pro nejrychlejší možné doručení

Jak se oholit břitvou?

Máte rádi pocit čerstvě oholených vousů? A přemýšlíte, že dáte přednost osvědčené technice a holicí strojek vyměníte za klasickou břitvu? Holení pomocí břitvy je sice pracnější než s klasickým holicím strojkem, ale pouze s břitvou docílíte skutečně dokonale hladkého obličeje. Abyste se během holení nezranili, je potřeba dodržovat několik doporučení.

Ostrost nadevše

Hlídejte si, aby břitva byla vždy opravdu ostrá a její hrany nebyly žádným způsobem poškozené. Vyvarujete se tak nechtěného zranění a samotný proces holení bude mnohem snazší a rychlejší.

Tip: Pokud chcete zkusit holení břitvou, ale nejste si jisti tím, jestli zvládnete broušení, můžete využít shevettu. Břitvu, která má místo pevného ostří vyměnitelné ostří tvořené polovinou žiletky. 

Navlhčete vousy

Ještě před samotným holením si důkladně navlhčete vousy teplou vodou nebo mokrým a nahřátým ručníkem. Díky tomu se vousy zjemní a holení pak půjde téměř samo. Do vousů naneste pomocí štětky holicí pěnu, krém, gel, olej na holení nebo mýdlo. Je jedno, co zvolíte, hlavní je, aby pokožka byla důkladně hydratovaná a připravená na holení. Břitva bude po pokožce lépe klouzat a holení vám půjde snáz. Ještě než se ale do holení pustíte, nechte pěnu zhruba dvě minuty působit.

Tip: Pro správné vypracování pěny na holení můžete využít misku na holení.

Správné držení břitvy

Břitvu uchopte palcem a ostatními prsty tak, aby její rukojeť směřovala věn od tváře. Pokožku na obličeji si druhou rukou natáhněte. Úhel břitvy k obličeji by měl svírat asi 30 stupňů.

Samotné holení

Začněte na nejhladší části obličeje a postupně přejděte na místa, která máte více zarostlá. Na břitvu nikdy příliš netlačte. Holení provádějte pomalými a rovnoměrnými tahy. Nejprve se holte ve směru růstu vousů a až poté pokračujete i proti směru růstu. Tento proces může chvíli trvat, ale výsledek bude stát za to. Rozhodně si na holení vyhraďte dostatek času a nikam nespěchejte. Nakonec ošetřete pokožku balzámem nebo pečujícím krémem. Ten zabrání vysychání a zarudnutí kůže.

Péče o břitvu

Břitvu po holení opláchněte studenou vodou a nechte ji volně oschnout. Nikdy ji nesušte ručníkem, protože tak se mohou otupit její jemné hrany.  Před dalším holením ji vždy znovu nabruste na kůži. Nejlepší jsou k tomu speciální obtahovací řemena na břitvy. Štětku je třeba také opláchnout, vyklepat z ní přebytečnou vodu a zavěsit štětinami dolů, aby mohla pořádně proschnout. Použít můžete i stojánek na štětky.

 

Chci pečovat o své vousy >

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.