GARANCE DODÁNÍ DO VÁNOC PRO OBJEDNÁVKY DO 16.12. Využijte doručení přes Zásilkovnu pro nejrychlejší možné doručení

Proč se různé šněrování hodí k různým typům bot?

Existuje nespočet způsobů, jak uvázat tkaničky bot, v naší rubrice se můžete podívat, jak si ušněrovat 15 základních způsobů. Ale proč se to vlastně dělá?

Nejde jen o estetiku, ale i praktické důvody

Každý milovník šněrování tkaniček bot vám řekne jak estetické, tak praktické důvody. Například u bot s uzavřeným šněrováním  - Oxfordek – mnohem lépe vypadá, když se tkaničky ušněrují do rovných linek. Že se vám nezdá, jak je to možné? Překřížení je v tomto případě schováno vespod. Proto se toto asymetrické šněrování nehodí pro boty s otevřeným šněrováním – Derby. Pro boty Derby se využívají symetrická šněrování. Nejenomže je symetrické šněrování hezké, ale také se s ním boty nekřiví. Volné části boty nebo-li přední části zadního dílu, tak zvané derby, se mohou vzájemně posunout a tomu je potřeba vhodným šněrováním zabránit.

4 - šněrování bot derby

I vázání tkaniček má tradici

Vázání tkaniček je vlastně staré stejně tak jako boty samy. Proto nezapomeňte, že i šněrování bot je léty utvrzenou evropskou tradicí. Dokonce se na vázání shodli Francouzi i Angličani, což si přiznejme je velmi vzácné! Na člověka, který se této tradici vymkne, bude ve znalých kruzích nahlíženo s jistou nedůvěrou a ortodoxní tradicionalisté ho budou považovat za anarchistu. Nicméně kolik lidi v současné době rádo chodí proti proudu?

5 - šněrování bot oxford

newsletter_banner_dlouhy_V2

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.